Több mint 30 000 termék garantált karácsony előtti kiszállítással →
4 000 Ft nekedRegisztrációBejelentkezésKosárMenu

Kerti fészer: Tippek a telepítéshez és a rendszerezéshez

Amikor a kerti tér megszervezésén és díszítésén gondolkodunk, gyakran mások tapasztalataira hagyatkozunk. Ilyen értékes tapasztalatot kaphatunk Ana in Mamaland horvát bloggertől is. Az alábbiakban az ő tanácsait és tapasztalatait olvashatod el egy kerti fészer kiválasztásával, felállításával és berendezésével kapcsolatban, amelyet sikerült maximálisan az igényeihez igazítania. Kezdjünk hozzá együtt!

Miért döntöttél úgy, hogy beszerzel egy kerti fészert?

Bár van egy nagy pincénk, mégis úgy döntöttünk, hogy egy kerti házat is elhelyezünk a kertben. Hogy miért? Egyszerűen azért, mert így kényelmesebb, hogy mindig kéznél van minden, ami a kerti munkához szükséges. A fészer kiválasztásakor egy fém ház mellett döntöttünk, mert ez tűnt számunkra a legkönnyebben karbantarthatónak. A műanyagból készültek ugyanis az erős nap hatására néha eldeformálódnak, a fából készültek pedig rendszeres karbantartást igényelnek.
A kerti fészer kiválasztásakor ügyeljünk arra, hogy legyen benne szellőzőnyílás (a nagyobb házakban akár ablak is), és nem árt, ha van rajta zár.
Az anyag kiválasztása után el kellett döntenünk azt is, hogy hol helyezzük el, hogy megfelelő méretű házat választhassunk. Később már könnyű volt a döntés - az anyag és a méretek alapján választottunk, és az utolsó szempont volt csak az, hogy jól is nézzen ki, vagyis, hogy a lehető legjobban illeszkedjen a környezetbe.

Hogyan történt az összeszerelés és a berendezés?

Az általunk választott házat könnyű volt összeszerelni. Több órát vett igénybe, mert rengeteg alkatrész tartozott hozzá, de az útmutató világos volt, és fontos, hogy pontosan kövessük. A ház felállítása után következett a kreatív berendezés. Nekem fontos, hogy minden rendezett és áttekinthető legyen, hogy ne pazaroljak értékes időt az eszközök keresésére.
A fából készült szerszámtartó remek megoldás a nagyobb eszközök (gereblyék, lapátok, vasvillák...) és seprűk, sőt, még kisebb kiegészítők, egy szemétlapát vagy kisebb szerszámok számára is, hiszen az oldalán lévő kampókra fel lehet akasztani őket. Az összes többi szerszám, apróság, cipő és kiegészítő a polcokon tárolható.
Az alacsony fémpolcok ideálisak a kerti ollók, tömlő tartozékok és kisebb szerszámok számára, amiket rendszeresen használunk a kertben. A házon belüli hely jobb kihasználása érdekében legalább egy magas polc meglétét javaslom. Ezeknél figyeljünk a terhelhetőségre, vagyis arra, hogy az egyes polcok mekkora súlyt bírnak el. Az ilyen típusú polcokra minden nagyobb tárgyat feltehetsz. Én egy kézi fűnyírót, vödröket, kerti cipőket és az öntözőrendszert, amit a forró nyári hónapokban használunk (egy nagyobb műanyag dobozban tárolva), tettem el.

Egy utolsó tanács?

Ha a hely engedi, válassz olyan kerti fészert, amelyben van némi szabad hely is azon tárgyak és bútorok tárolására, amelyeket meg akarsz védeni a téli időjárástól. Én a gyerekek kerti konyháját, sátrát, a szabadtéri játékokat is ide tettem, és hagytam még egy kis helyet a székeknek, amelyeket télen nem használunk a kertben.